eşantiyonlar
$0
steam logo Kayıt olmak
chevron_left tüm siteler

2024 Yılındaki En İyi TF2 Alım Satım Web Sitelerine Genel Bakış

En İyi TF2 Ticaret Siteleri Nasıl Seçilir?

siteler

Free $5 for trading and a +35% bonus for real money deposits
Editörün değerlendirmesi
5.00
star star star star star
Kullanıcı derecelendirmesi
3.00
1
people
star_border star_border star star star
kod
HELLAGOOD
enter skinsmonkey promo code incelemeyi oku
Buy & Sell Skins – Easy and Secure
Editörün değerlendirmesi
5.00
star star star star star
Kullanıcı derecelendirmesi
1.00
3
people
star_border star_border star_border star_border star
kod
hellagood
enter skinport incelemeyi oku
10% topup/discount bonus
Editörün değerlendirmesi
4.00
star star star star star_border
Kullanıcı derecelendirmesi
1.00
4
people
star_border star_border star_border star_border star
kod
hellagood
enter tradeit incelemeyi oku
Reduce Your Trading Fees
Editörün değerlendirmesi
4.00
star star star star star_border
Kullanıcı derecelendirmesi
0.00
0
people
star_border star_border star_border star_border star_border
kod
IjodEs9eWW
enter dmarket promo code incelemeyi oku

TF2 Ticaretine Giriş

 Sonunda maceracı oyun severler!! Takas edecek para biriminiz olduğu sürece kozmetik ürünler, görünümler, toplar, şapkalar, metaller ve tüm iyi şeyleri takas edebileceğiniz Team Fortress 2 (TF2) oyun içi ekonomisine hoş geldiniz. Yani, TF2 ticaretini duydunuz ve sağ ayakla başlamak mı istiyorsunuz? O zaman bir ziyafet içindesin çünkü bu senin uzun zamandır beklenen okuman. 

Her ekonomide olduğu gibi, TF2 ticaret ekonomisinde olan her şeyi anlamak zordur. Bununla birlikte, üzerinde tam kontrole sahip olduğunuz şey, TF2 ticaret siteleri ve bu sitelerdeki kişilerle nasıl etkileşim kurduğunuzdur. Bu nedenle, nasıl, nerede ve neyin ticaretini yapacağınızı bilmek, doğru yönde mükemmel bir adım olacaktır. Cevapları aldığımızda neden sizi bekletelim?

En İyi TF2 Alım Satım Web Sitelerine Genel Bakış

Mann-Connomy'nin Team Fortress 2'ye dahil edilmesinin Valve'ın seri için verdiği en iyi kararlardan biri olduğunu belirtmekte fayda var. Birdenbire TF2, sıkı hayranlar için eksantrik bir çoklu birinci şahıs nişancı oyunu olmaktan çıkıp, geniş bir topluluk ağıyla gezegendeki en çok izlenen çevrimiçi oyunlardan biri haline geldi. Tek gereken, oyuncuların o anda ihtiyaç duymadıkları oyun öğelerini başka bir şeyle takas etmelerini sağlamaktı. En iyisi, özellikle    Son yıllarda oyun içi ticarette diğerleri arasında NFT'ler. 
Bu nedenle, oyun içi ekonomilerin artan genişlemesini karşılamak için en tepedeki şirketler arasında yoğun bir rekabetin olması şaşırtıcı değil. Aynı zamanda, serbest piyasadaki bu kadar şiddetli rekabet, deneyimsiz kişiler için en iyi ticaret platformlarını ve web sitelerini bulmayı zorlaştıran çok fazla seçeneğe erişim sağladı. Deneyimli oyuncular TF2 öğelerini takas etmek için nereye gidiyorlar? Etten kemiklere koymak için, en iyi tf2 ticaret sitelerinden bazılarına genel bir bakış.

En İyi TF2 Ticaret Platformlarından Bazılarının İncelenmesi

Rekabet, herhangi bir serbest piyasanın çok yararlı bir yönüdür. Bu nedenle, Steam'de ticaret yaparken, birden çok ticaret alternatifine sahip olmak yine de işe yarar. Bununla birlikte, oradaki web sitelerinin sayısı göz önüne alındığında, TF2 öğelerinizi takas etmek için steam dışında doğru üçüncü taraf web sitelerini bulmak bazen güç olabilir. Ne yazık ki, bazı insanlar güvenmemeyi zor yoldan öğreniyor. Neyse ki, TF2 alım satımlarımızda yararlı olacak en iyi yerlerden bazılarının bir listesini derlediğimiz için şüpheli sitelerde birkaç dolar kaybetmek zorunda kalmayacaksınız.

1. STN.Trading

Stn.trading, internette en çok kabul gören TF2 ticaret sitelerinden biridir. Ayrıca CS:GO için bir dizi ticaret öğesi sunarlar. Ayrıca Flashstart, DNSfilter ve Trend Micro'ya göre ticaret yapmak için en güvenli yerlerden biri olarak gösteriliyor. Bununla birlikte, TrustPilot yıldız derecelendirmelerinde de yüksek puan almasına rağmen, tüketiciler arasında karışık eleştiriler oldu. Böyle. genel algıyı iyi anlamak için bir veya iki yorum okumak isteyebilirsiniz.

👍 Artıları

👎 Eksileri

Listemizdeki bir diğer popüler ticaret ise Scrap.tf. Adından da anlaşılacağı gibi, çoğunlukla TF2 oyunundaki hurda öğelerin ticaretini yapıyor. Ayrıca Trustpilot'ta yüksek yıldız derecelendirmelerine ve çoğunlukla olumlu müşteri incelemelerine sahiptir.

👍 Artıları

👎 Eksileri

Komisyonlar ticaretten ticarete değişir

3. DMarket

Dmarket, şimdiye kadarki ticaret siteleri listemizde Trustpilot'ta en yüksek puana sahip sitedir. Rust ve TF2 itemlerinin ticaretini yapsa da site daha çok Counter Strike Global Offense (CS:GO) oyun itemlerini ele alıyor. Bu nedenle, müşterilerin bu konuda olumlu şeyler söylemekten başka bir şeylerinin olmaması şaşırtıcı değil.. 

👍 Artıları

👎 Eksileri

Kullanıcı arayüzünde gezinmek, özellikle yeni kullanıcılar için biraz zor olabilir.

4. Backpack.tf

Backpack.tf, birkaç yıl önce Scrap.tf tarafından satın alındığından beri olumlu yönde pek çok değişiklik gördü. Günümüzde, TF2 işlemleri için önde gelen ekonomik kaynaklardan biri olarak kabul edilmektedir. Diğerleri de siteyi ürünlerin fiyatlarını ölçmek için bir referans noktası olarak kullanıyor.

👍 Artıları

👎 Eksileri

5. Trade.TF

Listemizdeki diğer web sitelerinin aksine, Trade.tf daha çok Google gibi çalışır, ancak yalnızca TF2 ticareti için çalışır.

diğer ticaret web sitelerinde en iyi işlemleri bulmak için algoritmalardan faydalanması anlamında. 

👍 Artıları

👎 Eksileri

Müşteri desteği’en iyisi değil

6. Tradeit.GG

Trade.GG piyasada çok yeni olmasına rağmen, özellikle Rust oyun öğelerinin ticareti söz konusu olduğunda şimdiden dalgalar yaratıyor. Bu, Trustpilot'taki yüksek puanı ve olumlu eleştirileriyle açıkça ortaya çıkıyor. Ayrıca Rust alım satımlarında çok düşük komisyonlar sunuyorlar, bu yüzden Rust eşyalarının alım satımıyla ilgileniyorsanız bundan faydalanmak isteyebilirsiniz. Ayrıca, yalnızca Rust görünümleriyle para çekme ve para yatırma işlemi yapmanıza izin verildiğini de belirtmekte fayda var

👍 Artıları

👎 Eksileri

7. Skinport

SKinport ayrıca Rust, Z1BR, CS:GO ve TF2 gibi çeşitli oyunlardan eşya ticareti yapmak için iyi bilinen başka bir sitedir. Ancak, yüksek komisyonlar nedeniyle, ürünler diğerlerine göre pahalı olabilir. 

👍 Artıları

👎 Eksileri

8. Bazaar.tf

Bu web sitesi, sağlam bir topluluk tabanı ile oldukça popülerdir. Aynı zamanda geniş bir ticaret kalemleri envanteri sunar; ancak, diğer ticaret platformunun aksine, bazaar.tf rade üzerinden komisyon talep etmez. Tüccarlara sunduğu avantajlara rağmen, kullanıcı arayüzü diğerlerine kıyasla en iyisi değil. Ayrıca, web sitesindeki reklamlar bazen sorun olabilir.

👍 Artıları

👎 Eksileri

9. Mannco.trade

Mannco.trade ayrıca, Trustpilot'ta yüksek derecelendirmelere sahip ticaret sektöründe çok popüler bir markadır. TF2, DOTA, Rust ve CS:GO gibi oyunlardan çeşitli envanter stokları sunarlar. Bu platformdaki ürünler diğerlerine kıyasla makul fiyatlıdır, bu nedenle Mannco.trade'den satın alırken paradan tasarruf edersiniz.

 👍 Artıları

👎 Eksileri

10. Skinsmonkey.com

SKinsmonkey, Trustpilot'ta yüksek puanlar alarak oldukça beğenilen web sitelerinden biridir. Dışarıdaki çoğu web sitesinde olduğu gibi, Skinmonkey.com'daki alım satımlar, şirketin kar elde etmesinin bir yolu olarak görevlendirilir. M4a4, CS:GO, AWP, Dota 2 ve Rust gibi bir dizi oyun için oldukça etkileyici bir öğe envanterine sahipler. 

👍 Artıları

👎 Eksileri

Skinport'ta TF2 Kaplamaları Nasıl Satın Alınır?

En sevdiğiniz oyunların dış görünümlerini satmak için gereken adımlar gibi, önce mevcut hesabınıza giriş yapmanız veya buhar aracılığıyla yeni bir hesap oluşturmanız gerekir. E-posta veya Facebook hesabınızı kullanarak da yeni bir hesap oluşturabilirsiniz. Ancak, adımlarda gezinmek çok daha kolay olduğu için buhar hesabınız üzerinden kaydolmanız önerilir.

1. Tercihinize Göre TF2 Dış Görünümünü Seçin

Müşteri odaklı arayüzü sayesinde Skinport sayfasında gezinmek kolaydır. Giriş yaptıktan sonra, bir TF2 kaplaması satın almanın ilk adımı, açılır menüdeki oyun seçenekleri arasından TF2'yi seçmektir. Ardından, adını biliyorsanız, tercih ettiğiniz cilt tipini arama çubuğunda arayabilirsiniz. Aradığınızı bulmak için kategori menüsünden çeşitli cilt tiplerine de göz atabilirsiniz.

2. Görünümü Satın Al

Tercih edilen TF2 kaplamalarını bulduktan sonra, onları sepetinize eklemeniz gerekecek. Ancak, sepetinize ürün eklemenizin raftan kalktıkları anlamına gelmediğini belirtmekte fayda var. Başka bir deyişle, sepetinizde olmasına rağmen başkaları onu satın alabilir.

3. Satın Aldığınız Ürünü Steam Envanterinizde Alın

Sepetinizdeki ürünler için ödeme yapıldıktan sonra, ürünler otomatik olarak steam envanterinize aktarılacaktır. Bununla birlikte, tüm ticaret platformları için standart bir uygulama olduğundan, satın alımlarınızı envanterinize aktarmanın Skinport'a özel olmadığı belirtilmelidir.

Sonuç olarak, bir öğeyi diğeriyle veya nakitle takas ederseniz edin, ticarete bağlı olarak her birinin avantaj ve dezavantajları olacağını unutmayın. Bununla birlikte, bir ticaret şekli, satarken veya alırken diğerinin kör noktasını kapatabilir. Bu nedenle, devam etmeden önce ticaret hakkında bilgi sahibi olmanız çok önemlidir. 

Örneğin, Mannco mağazasında 2,5 dolara satılan Anahtarlar, fiziksel nakitle takas edildiğinde 1,5 dolara gidecek, aksi takdirde insanlar sadece Mannco mağazasında ticaret yapacaktı. Diğer bir deyişle, söz konusu anahtarları fiziksel nakit ile takas etmek daha doğru olacaktır. Başka bir yönden bakıldığında, rafine metallerin fiziksel nakit olarak 0,6 ABD dolarına mal olması durumunda, varsayılan olarak, anahtarlar için fiziksel nakitle ticaret yapmak rafine metallerde daha pahalıya mal olur. Bunlar, dikkate değer olan TF2 öğeleriyle ticaret yapmanın inceliklerinden sadece birkaçıdır.

 SSS:

TF2 öğeleri için nerede ticaret yapılır?

TF2 ürünleri için ticaret yapmak için en iyi ve en güvenli yerlerden bazıları Trade.tf, Backpack.tf, STN.trading ve Scrap.tf'dir.

TF2 kaplamaları nasıl takas edilir?

Ticarette, tercih ettiğiniz dış görünümü satın alabilir veya satabilirsiniz. Bunu yapmak için öncelikle Team Fortress 2'nin ücretli sürümünü oynuyor olmanız gerekir. Steam veya başka bir üçüncü taraf aracılığıyla ticaret yapabilirsiniz. 

Team Fortress 2 Hala Aktif mi?

Eleştirmenlerin söylediğinin aksine, Fortress 2 hala aktif ve en çok oynanan ilk on oyun arasında dördüncü sırada yer alıyor. Bununla birlikte, ekonominin bazıları için elverişsiz hale gelmesi nedeniyle TF2 ticaretinin son yıllarda bir düşüş gördüğünü belirtmekte fayda var.

TF2 Envanter Değerim Ne Kadar?

Envanterinizin değeri, piyasadaki değerine bağlıdır. İşleri perspektife koymak için, Team Fortress 2 ticaretlerinde kullanılan para biriminin değeri kademelidir. Para birimleri arasında en düşük olan metallerden, Anahtarlara, Bill'in şapkasına, Kulaklığa ve Max'in kopmuş kafasına kadar TF2 para birimleri, değerlerine göre en küçüğünden en yükseğine doğru sıralanabilir. Bununla birlikte, Max'in kopmuş kafaları genellikle kıt olduğundan, kulaklıklar genellikle en yüksek para birimi olarak kullanılır.