wing-preload
AK-47 | The Empress (Field-Tested) Giveaway
ROZDANIE
AK-47 | The Empress (Field-Tested) Giveaway
$50.00
11d 11:11:11
 • CSGOCatalog
 • allant CS.PRO #CSGOCatalog
 • Bagy
+ 27 Uczestnicy
csgoroll
Zaloguj się za pomocą Steam
banner

Jak awansować w CS:GO w 2024?

W 2024 roku entuzjaści gier są tym bardziej ciekawi wspinania się po szczeblach kariery w kultowej strzelance FPS. To oczekiwanie uczyniło grę bardziej ekscytującą i wymagającą dla graczy CS2 na całym świecie. W tym artykule omówimy wszystko o rangach w CS:GO i o tym, jak ludzie mogą wspinać się po drabinie rang w najbardziej efektywny sposób. Zatem bez zbędnych ceregieli, przejdźmy od razu do rzeczy.

Co to jest ranga w CS:GO

W CS:GO ranga reprezentuje poziom umiejętności gracza, który jest określany na podstawie jego wyników w trybie rywalizacji w grze. Zasadniczo system rankingowy ma na celu dopasowanie graczy o określonych umiejętnościach w meczu rywalizacyjnym, aby zapewnić im uczciwe warunki gry. Gracze rozpoczynają grę bez rankingu, a następnie przechodzą przez różne rankingi, wygrywając serię rywalizacyjnych meczów.

Ile rang jest w CS:GO

W grze dostępnych jest 18 rang, podzielonych na kilka poziomów, od Srebrnej po Globalną Elitę. Oto wszystkie rangi w kolejności:

 1. Srebro I
 2. Srebro II
 3. Srebro III
 4. Srebro IV
 5. Srebrna Elita
 6. Srebrny Mistrz Elitarny
 7. Złota Nowa I
 8. Złota Nowa II
 9. Złota Nowa III
 10. Mistrz Złotej Novy
 11. Mistrz Strażnik I
 12. Mistrz Strażnik II
 13. Elita Mistrza Strażników
 14. Wybitny Mistrz Strażniku
 15. Legendarny Orzeł
 16. Legendarny Mistrz Orłów
 17. Najwyższy Mistrz Pierwszej Klasy
 18. Globalna elita

Podział rankingów CS:GO

Jak wspomniano wcześniej, CS:GO ma 18 rang, od srebrnej dla początkujących do najwyższej rangi, Global Elite. W tej sekcji omówimy każdy z rankingów, aby dać ci głębszą perspektywę na każdy z nich w CS:GO.

 • Poziom srebrny: na ten poziom trafia większość nowych graczy po meczach kwalifikacyjnych. Cały poziom srebrny charakteryzuje się fazą nauki, podczas której gracze przyzwyczajają się do podstaw gry, w tym układu map, mechaniki broni i podstawowych strategii.
 • Poziom Gold Nova: Od Gold Nova I do Gold Nova Master, ten poziom reprezentuje graczy, którzy zrozumieli podstawy i zaczynają rozwijać bardziej wyrafinowane umiejętności i strategie.
 • Poziom Master Guardian: Od Master Guardian I do Distinguished Master Guardian, ten poziom oznacza poważniejszą i bardziej wykwalifikowaną bazę graczy. Gracze dobrze władają mechaniką gry i strategiami mapowymi oraz wykazują lepszą koordynację ze swoim zespołem.
 • Poziom Legendarny: Od Legendary Eagle aż do Global Elite, ten poziom reprezentuje elitarnych graczy w CS:GO. Te szeregi są wypełnione wysoko wykwalifikowanymi jednostkami, które opanowały różne aspekty gry. Gracze tutaj wykazują doskonały cel, głębię strategiczną i zaawansowaną taktykę zespołową i często biorą udział w konkurencyjnych i profesjonalnych grach.

Jaka jest najwyższa ranga w CS:GO

Spośród wszystkich 18 rang w CS:GO, Global Elite jest najwyższą rangą w grze. Można śmiało powiedzieć, że taki ranking jest bardzo trudny do osiągnięcia i wymaga od graczy posiadania najwyższej wiedzy o grach oraz zestawu umiejętności, aby zdobyć i utrzymać ten ranking.

Jak działa system rankingowy CS:GO?

System rankingowy CS:GO został zaprojektowany tak, aby dopasowywać graczy na polu bitwy o podobnych umiejętnościach i wiedzy o grze. Ostatecznie zapewnia to graczom uczciwe i przyjemne wrażenia z gry. Oto przegląd działania systemu rankingowego CS:GO.

 • Mecze o rozmieszczenie: Kiedy gracze rozpoczynają grę, muszą wygrać 10 konkurencyjnych meczów o rozmieszczenie, aby uzyskać początkową rangę w grze na podstawie swoich wyników.
 • System oceny Elo: CS:GO wykorzystuje zmodyfikowaną wersję systemu oceny Elo. System bierze pod uwagę indywidualne wyniki gracza, postrzegany poziom umiejętności obu drużyn, wyniki rund i pewność oceny (jak konsekwentnie grasz). Nie chodzi tylko o to, czy wygrywasz, czy przegrywasz, ale także o to, jak wygrywasz lub przegrywasz.
 • Wygrywanie i przegrywanie meczów: Zwycięstwo z graczami, którzy zajmują wyższą pozycję w rankingu od Ciebie, będzie miało bardziej pozytywny wpływ na uzyskaną rangę. I odwrotnie, przegrana z graczami o niższej randze może spowodować większy spadek twojej rangi.

Jakim typem gracza CS:GO jesteś?

W CS:GO gracze często przyjmują określone role w zespole, szczególnie w bardziej zorganizowanych i konkurencyjnych warunkach. Zrozumienie i skuteczne odgrywanie tych ról może znacząco wpłynąć na sukces zespołu. Oto główne role:

 • Entry Fragger: Jeśli jesteś pierwszym graczem, który wkracza na wrogie terytorium lub miejsce bomby, ta rola jest dla Ciebie. Zadaniem Entry Fraggera jest zabicie pierwszych wrogów i stworzenie przestrzeni dla drużyny do ataku. Muszą mieć doskonały cel i refleks. Jeśli lubisz być na czele ataków i masz pewność co do swojego celu i umiejętności pojedynkowania się, może to być Twoja preferowana rola.
 • Wsparcie: Wspieraj graczy, którzy wspierają wkraczającego fraggera, rzucając niezbędne błyski, dymy i granaty, aby pomóc w zdobyciu miejsca lub obronie. Zwykle wypatrują też flanek i zabijają wrogów, jeśli fragger wejściowy upadnie.
 • AWPer: AWPers muszą mieć doskonały cel, refleks i pozycjonowanie, więc jeśli masz cierpliwość i precyzję oraz lubisz trzymać lub agresywnie spoglądać pod kątem z możliwością uzyskania dużego uderzenia, rola AWPer może być dla Ciebie.
 • Lider w grze (IGL): Jest to strateg i lider zespołu. Decydują o strategii zespołu, decydują o zagraniach i decyzjach w połowie rundy i generalnie mają głębokie zrozumienie gry. Jeśli myślisz taktycznie, lubisz studiować grę, prowadzić drużynę i potrafisz zachować spokój pod presją, rozważ zostanie IGL.

Czym jest dobieranie graczy w trybie rywalizacji w CS:GO?

Rywalizacja dobieranie graczy to tryb gry w CS:GO dla graczy, którzy chcą oddać się poważniejszej rozgrywce w porównaniu do zwykłych, zwykłych meczów. To najlepsze pole bitwy, na którym gracze o podobnych rankingach prezentują swoje najlepsze umiejętności i strategie przeciwko podobnie uzdolnionym przeciwnikom, mając na celu udoskonalenie swoich umiejętności i wspinanie się po szczeblach rankingów. Dlatego też konkurencyjne dobieranie graczy wydobywa z graczy to, co najlepsze, dopasowując ich do uczciwej i równie utalentowanej drużyny przeciwnej, z którą można spróbować swoich sił.

Kalkulator rankingu CSGO

Jak dotąd Valve nie ujawniło żadnych konkretnych informacji na temat działania swojego kalkulatora rankingowego. Dlatego system rankingowy jest systemem zastrzeżonym i ukrytym, który uwzględnia kilka zmiennych w celu określenia grupy umiejętności gracza.

Każda ranga w CS:GO oznacza konkretną wartość ELO, ponieważ platforma korzysta ze zmodyfikowanej wersji systemu sprawdzania rankingów ELO. W meczu rywalizacyjnym wszystkie ELO jednej drużyny są sumowane, a punkty rozdzielane pomiędzy zwycięską drużynę według kolejności szachownicy. Niższe stopnie otrzymują większą część punktów w porównaniu z wyższymi rangami zespołu. Co więcej, gwiazdy MVP znacznie podnoszą Twój wynik ELO.

Jak szybciej awansować w CS:GO

Jeśli chcesz skutecznie wspinać się w rankingach w CS:GO, po prostu wykonaj poniższe kroki i wykorzystaj swój najlepszy zestaw umiejętności w każdej grze.

 • Popraw swoje umiejętności: Najprostszym sposobem na awans jest udoskonalenie zestawu umiejętności. Oznacza to poprawę celności, refleksu i celności. Można to osiągnąć regularnie ćwicząc i korzystając z map do treningu celowania.
 • Opanuj mapy: Aby uzyskać jak najwięcej z gry, ważne jest dokładne zrozumienie i układ mapy. Wiedza o tym, gdzie spodziewać się wrogów i jak skutecznie poruszać się po każdej mapie, może dać ci znaczną przewagę.
 • Graj ze spójnym zespołem: Gra z zespołem przyjaciół lub spójnymi członkami drużyny może poprawić koordynację i strategię. Komunikacja jest kluczowa w CS:GO, a gra w drużynie pozwala na lepsze planowanie i realizację strategii.
 • Naucz się zarządzania ekonomią: Zrozumienie, kiedy kupować, co kupować i jak zarządzać ekonomią swojego zespołu przez całą grę, jest kluczowe. Runda ekologiczna lub wymuszony zakup w odpowiednim czasie mogą odwrócić losy meczu.

Główne czynniki wpływające na awans w CS:GO

Na podniesienie rangi gracza wpływa wiele czynników. Niektóre z tych kluczowych czynników są następujące:

 • Zwycięskie mecze: Najważniejszym czynnikiem jest bilans wygranych/przegranych gier. Zwycięskie gry zazwyczaj poprawiają twoją rangę, podczas gdy przegrane gry zazwyczaj ją obniżają.
 • Okrągły margines: to nie tylko zwycięstwa i porażki; margines Twojego zwycięstwa lub porażki w każdej grze może mieć wpływ na Twoją rangę. Zacięta gra może nie wpłynąć znacząco na twoją rangę, ale gra, która zakończy się dużą przewagą, może mieć większy wpływ.
 • Wyniki w grze: Twoje wyniki w meczach odgrywają kluczową rolę w określeniu Twojej rangi. Obejmuje to zabójstwa, asysty, zgony, podkładanie bomb, rozbrajanie bomb, MVP i ogólny wynik. Dobre i konsekwentne występy mogą pozytywnie wpłynąć na twoją rangę, nawet w przypadku strat.
 • Ranga twoich przeciwników: Jeśli wygrasz z graczami, którzy mają wyższą pozycję w rankingu od ciebie, może to prowadzić do bardziej znaczącego wzrostu twojej rangi. I odwrotnie, przegrana z graczami, którzy zajmują niższą pozycję w rankingu, może skutkować bardziej znaczącym spadkiem.

Ile czasu zajmuje awansowanie w CS:GO

System rang nie działa wraz z upływem czasu, jest całkowicie oparty na umiejętnościach gracza i wiedzy o grze. Te dwie rzeczy można zwiększyć jedynie spędzając znaczną ilość czasu na polach bitew CS:GO. Zatem nie ma określonego czasu, o którym możesz pamiętać, a jedynie potrzebę ustabilizowania swoich umiejętności na lepszym poziomie.

Tajna wskazówka dotycząca rankingu w CS:GO

Oto kilka tajnych wskazówek, dzięki którym możesz efektywniej wspinać się po rankingach w CS:GO.

 • Wygrywanie kluczowych rund: Czasami wygrywanie kluczowych rund, takich jak rundy pistoletowe, rundy ekologiczne lub niszczenie ekonomii przeciwnika, może mieć bardziej znaczący wpływ na wynik gry niż ciągłe uzyskiwanie średniej liczby zabójstw w każdej rundzie.
 • Gra dla drużyny: Zamiast gonić za zabójstwami, graj role, które przynoszą korzyść drużynie. Jeśli potrafisz rozgrywać zagrania, które zapewnią twoim członkom drużyny sukces lub wychwytują ważne momenty, wnosisz większą wartość niż tylko wysoka liczba zabójstw.
 • Zdolność do adaptacji: Bądź gotowy dostosować się do potrzeb drużyny, aby wygrać mecz. Może to oznaczać zmianę Twojej zwykłej roli lub stylu gry, aby dopasować ją do wymagań gry.
 • Gra mentalna: Utrzymuj pozytywne nastawienie i skupiaj się na doskonaleniu. Nie pozwól, aby kilka złych rund lub toksycznych członków drużyny cię przechyliło.

CS:GO w rankingu Valorant w 2024

Nie ma bezpośredniej konwersji pomiędzy szeregami CS:GO i Valorant, gdyż obie te gry różnią się wieloma aspektami, w tym także firmą, która je wydała. Aby jednak uzyskać ogólny pogląd, możemy porównać systemy rankingowe obu tych firm w następujący sposób:

 • Srebro w CS:GO do żelaza/brązu w Valorant
 • Złota Nova w CS:GO na Srebrną/Złotą w Valorant
 • Mistrz Strażników w CS:GO do Platyny/Diamentu w Valorant
 • Legendarny Eagle i wyższy w CS:GO do Immortal/Radiant w Valorant

Czym jest dystrybucja rang CSGO

Podział rang w CS:GO odnosi się do rozmieszczenia całej bazy graczy na różnych poziomach, od Silver I do Global Elite. Duża część graczy znajduje się w Gold Nova i na poziomie Master Guardian. Jednak mniejszy odsetek osób znajduje się na wyższych stanowiskach, takich jak DMG i LEM. Na najwyższych stopniach znajduje się mniejsza liczba osób ze względu na złożony charakter poziomu i trudność w utrzymaniu tego rankingu.

Rozkład rankingów CSGO w 2024

Ranga Procent dystrybucji
Srebro 1 4,1%
Srebro 2 4,4%
Srebro 3 4,77%
Srebrna Elita 6,44%
Srebrny Mistrz Elitarny 7,9%
Złota Nowa 1 8,56%
Złota Nowa 2 8,79%
Złota Nowa 3 9,05%
Mistrz Złotej Novy 8,41%
Mistrz Opieki 1 7,55%
Mistrz Opieki 2 6,61%
Elita Mistrza Strażników 5,12%
Wybitny Mistrz Strażniku 4,05%
Legendarny Orzeł 3,25%
Legendarny Mistrz Orłów 3,2%
Najwyższy Mistrz Pierwszej Klasy 2,64%
Globalna elita 0,52%

Często zadawane pytania

Ile gier potrzeba, aby awansować w CSGO?

W CS:GO nie ma ustalonej liczby punktów do awansu, zależy to całkowicie od współczynnika zwycięstw i porażek oraz rang przeciwników, z którymi grasz w trybie rywalizacji.

Czy łatwo jest awansować w CSGO?

Zależy to od gracza, ponieważ różni się w zależności od jego wyników. Jednak wspinanie się po szczeblach kariery może być trudne, ponieważ wymaga konsekwentnych zwycięstw i dobrych wyników.

Ile zwycięstw potrzeba, aby awansować w CS:GO?

Nie ma konkretnej liczby; ostatecznie zależy to od jakości zwycięstw gracza i jego ogólnej wydajności w grach.

Jak rozpocząć ranking w CSGO?

W CS:GO zaczynasz wspinać się po rangach po rozegraniu pierwszych 10 meczów klasyfikacyjnych. Po tych meczach zostaniesz umieszczony w randze, która odpowiada umiejętnościom gry, które pokazałeś w pierwszych 10 meczach.

Czy musisz grać, aby awansować w CS:GO?

Tak, oczywiście, musisz rozgrywać mecze i wygrywać z drużynami przeciwnymi w meczach rywalizacyjnych, aby awansować w CS:GO.

Jaki jest najlepszy sposób na awans w CS:GO?

Najlepszym sposobem na awans w CS:GO jest doskonalenie umiejętności, konsekwentna gra i gromadzenie wiedzy na temat trybów gry i map.

Jak odblokować rywalizację w CS:GO?

Tryb rywalizacji w CS:GO można odblokować, grając w grę i osiągając rangę prywatną 2. Możesz to zrobić, grając w dowolny tryb gry, aby odblokować rywalizację.

Kategorie
stake best site
Ok